Jau sausio mėnesį tikimasi sulaukti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skelbiamo kvietimo teikti saulės elektrinės įsirengimo paraiškas ir gauti kompensacijas. Pirmu kvietimu yra numatyta – 3,6-10 mln. eurų parama.

Pasirengti šiam kvietimui verta jau dabar – dėl bent kelių priežasčių:

1

Tikėtina, kad kitas APVA paramos kvietimas saulės elektrinėms bus tik rugpjūčio mėnesį– vadinasi, prarasite gerą pusmetį labiausiai saulėto ir daugiausiai energijos jums sugeneruojančio pavasario-vasaros laiko.

2

Pastaruoju metu drastiškai kylančios elektros kainos dar labiau didina nuosavos saulės elektrinės patrauklumą ir spartina atsiperkamumą.

3

Dėl pasaulinės ekonominės situacijos ir brangstančių žaliavų, auga ir saulės elektrinių komponentų savikaina – todėl kuo toliau nustumiate šią investiciją, tuo labiau išauga jos kaina. Rezervavę savo saulės elektrinę ir laukdami APVA paramos, kartu rezervuojate ir jos esamą kainą, todėl apsidraudžiate nuo galimo pabrangimo.

Kokius namų darbus turite padaryti laukdami APVA kvietimo gauti paramą nuosavai saulės elektrinei?

1

Išsiaiškinti, kokios galios elektrinės jums reikės. Padėsime jums atsakyti į šiuos klausimus, pateiksime tikslius skaičiavimus ir detalias konsultacijas.

2

Įvertinti įrengimo galimybes bei sąlygas (ar yra galimybė už racionalią kainą prisijungti prie el. tinklo, ar tinkama stogo pozicija bei būklė ir t. t.).

Antras kvietimas saulės elektrinių įrengimui planuojamas kitų metų rugpjūtį, kuriam bus skirta apie 10 mln. eurų.
Tad nelaukite ir pasidarykite namų darbus jau dabar. Visais paramų ir įsirengimo klausimais kreipkitės į mus!