Saulės elektrinė – mažesnei jūsų elektros kainai! Montuojame ir prižiūrime saulės elektrines. Tai atsiperkanti ilgalaikė investicija į tvarią energiją, leidžianti jums taupyti ir suteikianti energetinės nepriklausomybės. Pagaminamą elektros energiją suvartojate savo namų ūkyje, o perteklių atiduodate į tinklą ir atgaunate tuomet, kai jos reikia. Konsultacija, patarimai: +370 (665) 91759.
Apva parama saulės elektrinėms
Naujas paramos kvietimas 2024 m. antrą ketvirtį!
Valstybės paramos suma
APVA suteikiama parama
Maksimali finansuojama galia
Paramos kvietimas 2024 m. antrą ketvirtį.
Iki trijų kartų mažesnės sąskaitos
Nuosava saulės elektrinė – tai investicija, kuri su valstybės teikiama APVA parama, atsiperka per 3-5 metus. Susisiekite su mumis info@efutura.lt ir mes padėsime jums rasti efektyviausią saulės elektrinės instaliacijos ir naudojimo sprendimą.
Iki 25 metų garantija saulės elektrinių moduliams
Esame oficialūs SHARP saulės modulių instaliuotojai Lietuvoje, todėl padėsime jums pasirinkti tinkamiausius sprendimus ir tinkamai suinstaliuosime jūsų ilgaamžę saulės elektrinę.
Saulės elektrines patogu naudoti ir lengva prižiūrėti
Elektrinė yra įrengiama, sumontuojama ir pajungiama greitai, be didelių paruošiamųjų darbų. Elektrinės instaliacija trunka 1-2 darbo dienas. Saulės elektrinę galite montuoti ant savo stogo arba savo sklype ant žemės. Priežiūros beveik nėra, o veiklą galima sekti mobiliajame telefone.
Saulės elektrinė: kas tai?
Kaip veikia saulės elektrinė? Saulės elektrinė veikia pagal paprastą schemą: saulės šviesa, pasiekusi saulės modulių paviršių, yra paverčiama į energiją, ši perduodama į inverterį, kuris ją konvertuoja į mūsų visų naudojamą elektros energiją. Taigi, jūsų saulės elektrinę sudaro sistema iš šių pagrindinių elementų:Saulės moduliai
Paverčia saulės energiją elektros energija.
Inverteris arba įtampos keitiklis
Konvertuoja tiesioginę srovę į kintamąją ir ją perduoda naudojantiems prietaisams arba į ESO tinklus;
Montavimo konstrukcijos
Skirta saulės moduliams tvirtinti ant stogo arba montuoti ant žemės
Optimizatoriai
Reikalingi, jei ant saulės modulių krenta šešėliai.
Saulės elektrinių tipai
Saulės elektrinė ant šlaitinio stogo
Vienas populiariausių saulės elektrinių tipų Lietuvoje. Kiekvienai stogo dangai turime specialiai pritaikytą montavimo konstrukciją bei technikas.
Saulės elektrinė ant plokščio stogo
Montavimui ant plokščių stogų naudojama balastinė konstrukcinė sistema. Mes naudojame garsaus austrų gamintojo „Aerocompact“ sistemą, kuri užtikrina elektrinės ilgaamžiškumą.
Saulės elektrinė ant žemės
Ant žemės montuojamos elektrinės leidžia parinkti tinkamiausią modulių poziciją bei kampą ir taip pasiekti maksimalius generacijos rodiklius, taip pat lengvesne prieiga ir paprastesne priežiūra.
Kaip užsisakyti saulės elektrinę?
Mūsų specialistai įvertins jūsų namų energijos poreikius bei technines galimybes ir pateiks planuojamas elektros generacijos ataskaitas.
Apsilankysime pas jus ir dronu išmatuosime elektrinės vietą, apžiūrėsime ir įvertinsime jūsų elektros tinklo būklę bei montavimo ir įrengimo galimybes.
Po matavimų dronu projektuojame saulės elektrinę – parengiame tikslų elektrinės montavimo projektą ir 3D vizualizaciją.
Padėsime užpildyti paraiškas APVA paramai gauti. Galite gauti paramą iki 255 Eur/kW. Taip pat padėsime gauti palankias finansavimo sąlygas jūsų elektrinei iš mūsų finansinių paslaugų partnerių.
Patyrę mūsų darbuotojai profesionalai atliks saulės modulių montavimo ir elektrinės pajungimo darbus. Esame oficialūs „Sharp“, „Fronius“ ir „Solaredge“ instaliuotojai Lietuvoje. Įrangai gamintojai suteikia iki 25 m. garantiją, o mes atliktiems darbams – iki 10 m.
Prijungsime jūsų saulės elektrinę prie vidaus elektros tinklo ir pasirūpinsime dokumentų pateikimu ESO. Padėsime pasirinkti ekonomiškai naudingiausią elektros energijos pasaugojimo tarifą.
Visą informaciją apie jūsų saulės elektrinės generuojamą energiją galėsite sekti savo telefone. Pajungę elektrinę, pirmuosius metus prižiūrėsime jos veikimą. Užtikriname maksimalią elektrinės grąžą, tad per metus sutaupysite nuo 500€. Su APVA parama saulės elektrinė atsipirks per 3-5 m.
Kodėl saulės energija?
Saulės elektrinė – tai investicija į tvarumą, mažesnes sąskaitas už elektrą ir energetinę nepriklausomybę, kartu auginanti jūsų būsto vertę. Žmonės džiaugiasi šiuo sprendimu: saulės elektrinės atsiliepimai.
Nes autonomiška: sumažinkite savo priklausomybę nuo elektros kainų svyravimų.
Saulės energija Jums suteikia nepriklausomybę nuo išorinių energijos tiekėjų. Susidariusį elektros energijos perteklių galėsite panaudoti tamsiuoju paros metu ar mažesnio efektyvumo laikotarpiais.
Nes efektyvu: saulės elektrinės demonstruoja puikius rezultatus Lietuvos klimato sąlygomis.
Lietuvos klimato sąlygos puikiai tinka saulės energijos gamybai – 1 kW gali pagaminti iki 1000 kWh. Pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir sužinokite tikslų savo saulės elektrinės atsiperkamumą.
Nes tvaru: gamindami elektrą iš atsinaujinančių išteklių, tausojate gamtą.
Prisijunkite prie tvarios energijos gamintojų Lietuvoje – prisidėkite prie aplinkos ir planetos išsaugojimo.
Saulės moduliai
Saulės moduliai – Sharp
„Sharp“ saulės moduliai leidžia pasiūlyti ilgaamžes ir efektyvias saulės elektrines, o turtinga kompanijos patirtis ir nuoseklus darbas saulės energetikos technologijų srityje garantuoja patikimumą ir modernumą. „Energia Futura“ yra oficialus „Sharp“ partneris Lietuvoje.
Saulės moduliai – Trina Solar
„Trina Solar“ yra vieni pirmaujančių saulės modulių gamintojų pasaulyje, pelnę vartotojų pasitikėjimą efektyviomis technologijomis, puikiu kainos ir kokybės santykiu. „Energia Futura“ yra oficialus „Trina Solar“ partneris Lietuvoje.
Saulės Inverteriai
Tai Izraelyje gaminami neprilygstami inverteriai optimizuotoms sistemoms, kurios būtinos esant šešėliuotoms sąlygoms.
Puikių technologinių saulės sistemų gamintojas iš Kinijos, pasižymintis patikimumu ir laikomas vienu iš šios srities gamybos lyderių pasaulyje.
Pažangiausius technologinius sprendimus taikantis inverterių gamintojas iš Austrijos, garsėjantis premium kokybe ir ilgamete patirtimi rinkoje.
Vienas garsiausių ir patikimiausių inverterių gamintojų iš Kinijos, pelnęs reputaciją ir pripažinimą už savo aukštą technologijų kokybę bei našumą.
Saulės elektrinės įrengimo etapai
Saulės elektrinės projektavimas
Gavę jūsų užklausą ir apsilankę objekte, įvertiname jūsų stogo bei elektros įvado parametrus, dronu tiksliai išmatuojame stogo plotą. Visus šiuos duomenis naudojame projektavimo etape, kurio metu sudarome tikslų 3D modelį su numatyta saulės elektrinės vieta bei modulių išdėstymu. Specialia sistema patikriname ir nustatome galimus šešėlius, numatomas metines elektrinės generacijas, atsižvelgiame į vizualinę taršą.
Mūsų specialistai ne tik pasiūlys efektyviausius ir estetiškai patraukliausius sprendimus jūsų namams, bet ir aptars ateities scenarijus – galimą saulės elektrinės galios praplėtimą, papildomų įrenginių ar baterijų pastatymą, kad bėgant laikui elektrinę galėtumėte pritaikyti pagal savo poreikius.
Saulės elektrinės montavimas
Patvirtinus elektrinės vizualizaciją bei techninius parametrus, sutariame konkretų montavimo laiką. Prieš atvykdami montuoti, dar kartą su klientu pasitvirtiname darbų eigą ir detales.
Saulės elektrinės įrengimas: paprastai saulės elektrinės sumontavimas bei pajungimas trunka 2 darbo dienas. Jų metu mūsų komanda surenka konstrukciją ant stogo, sumontuoja inverterį, praveda ir sujungia sistemos laidus, tuomet sumontuoja ir prijungia modulius.
Saulės elektrinės pajungimas
Atlikus konstrukcijos sumontavimo ir įrangos pastatymo bei sujungimo darbus, metas tinkamai sukonfigūruoti sistemą ir patikrinti jos veikimą. Kaip veikia jūsų saulės elektrinė, galėsite stebėti mobiliojoje programėlėje realiuoju laiku.
Pajungus elektrinę, kreipsitės į ESO, kurie pakeis jūsų elektros skaitliuką į dvipusį: įprastai ši procedūra užtrunka kelias dienas, tačiau kartais, esant dideliam klientų srautui, gali užtrukti iki kelių savaičių.
Sumontavus dvipusį skaitliuką, jums belieka įjungti inverterį ir džiaugtis gaminama elektros energija, gamybos duomenis stebint savo telefone.
Saulės elektrinės priežiūra
Saulės elektrinės aptarnavimas
Profesionali saulės elektrinės priežiūra padeda ne tik išlaikyti maksimalų generuojamos energijos lygį, bet ir prailginti elektrinės modulių tarnavimo laiką. Pirmuosius metus įrengę jūsų saulės elektrinę, jos priežiūrą atliksime nemokamai. Vėliau priežiūros paslaugą galima užsisakyti.
Elektrinės priežiūrą atliekantys ENERGIA FUTURA specialistai ją nuolat stebi nuotoliniu būdu, kai kurias problemas išspręsdami per atstumą, o prireikus – atvykdami į vietą ir sutvarkydami ar pakeisdami komponentus. Kartą per metus atliekami įrangos apžiūros ir planiniai aptarnavimo darbai.
Visi esami ENERGIA FUTURA klientai gali kreiptis eksploatacijos klausimais el. paštu eksploatacija@efutura.lt arba telefonu +37061409900.
Dėmesio: griežtai nerekomenduojame klientams patiems plauti apdulkėjusių modulių ar valyti sniego/ledo žiemos metu: tai darydami, rizikuojate savo saugumu ir galite sugadinti modulius.
Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrines
Pirmiausia turėtumėte kreiptis į ESO, kad gautumėte gaminančio vartotojo prisijungimo sąlygas. Jei reikia – pasididinti įvado galingumą. Jei planuojate elektrinę statytis pasinaudodami valstybės parama, turite sulaukti aktyvaus kvietimo ir pateikti paraišką paramai gauti.
Šiek tiek plačiau apie bankų pasiūlymus galite paskaityti čia: Swedbank paskola saulės elektrinei bei Inbank paskola saulės elektrinei.
Visus tolimesnius žingsnius atliksime mes: nuo projekto parengimo iki paramos dokumentų pridavimo.
Kiek ploto ant jūsų stogo užims saulės moduliai, galite apytiksliai pasiskaičiuoti pagal formulę: 1 kW = 5,5 m2.
Reikiamo ploto kiekis priklauso ir nuo stogo tipo: jei elektrinė bus montuojama ant šlaitinio stogo, tai 10 kW galios įrangai reikės 55-60 m2 ploto, o jei ant plokščio stogo, kur moduliai montuojami eilėmis su tarpais, reikėtų numatyti bent 100 m2.
Įsigydami saulės elektrinę, galite pasinaudoti valstybės teikiama parama saulės elektrinėms: kasmet Aplinkos valdymo projektų agentūra (APVA) skelbia kvietimus pildyti paraiškas ir pasinaudoti saulės elektrinių įrengimo kompensacijomis. Valstybės kompensacija šiuo metu yra 255 Eur už kW, bendra kompensuojama suma – iki 2 550 Eur, maksimali finansuojama galia – 10 kW.
Tam, kad galėtumėte pretenduoti į paramą, turite sulaukti paskelbto kvietimo ir teikti užpildytą paraišką. Gavę paraiškos patvirtinimą, galite kreiptis į rangovus – saulės elektrinę įsirengti turėsite per 9 mėnesius.
Saulės elektrinės kainą sudaro daug dedamųjų – nuo pasirenkamos įrangos, jos galingumo iki montavimo sprendimų. Pavyzdžiui, elektrinė ant žemės bus brangesnė už elektrinę ant stogo, o elektrinė ant šlaitinio stogo – pigesnė už elektrinę ant plokščio stogo. Įtakos turi net ir stogo danga: montavimas ant čerpinio stogo yra sudėtingesnis ir brangesnis.
Jei jūsų stogas šešėliuotas, tenka rinktis optimizuotą sistemą, kuri taip pat kilsteli galutinę projekto kainą. Įtakos turi ir pačios elektrinės dydis: kuo jos galingumas didesnis, tuo santykinai gaunate mažesnę kainą už instaliuotą 1 kW galios.
Tad norėdami sužinoti tikslią jūsų saulės elektrinės kainą, kreipkitės į mūsų specialistus ir gaukite individualų pasiūlymą.
Kiekvienas projektas yra individualus, todėl tik atlikus skaičiavimus ir įvertinus situaciją bei jūsų namų ūkio ar verslo energijos vartojimo įpročius, galima pateikti tikslų sprendimą. Pirmiausia turite įvertinti, kiek elektros energijos suvartojate ar planuojate suvartoti (jei namas dar tik statomas) per metus. Jei bus įrengta per mažos galios saulės elektrinė, dalį suvartotos energijos jums vis tiek teks pirkti, o įrengus per daug galingą, išaugs jos įrengimo kaštai, kurių atsipirkimas gerokai pailgės, nes nepajėgsite suvartoti visos pagamintos elektros energijos ir ją prarasite. Vis dėlto rekomenduojame statyti kiek didesnės galios elektrinę nei metinis suvartojamas elektros kiekis, nes elektrinės maksimalus sugeneruojamas kiekis yra geromis oro sąlygoms. Tačiau apskaičiuojant reikiamą galią, verta atsižvelgti į prastesnius metus ir su amžiumi natūraliai mažėjančius elektrinės pajėgumus. Taip pat turėkite omenyje ir planuojamą elektros poreikio pokytį: jei numanote, kad netolimoje ateityje jis augs, finansiškai naudingiau iš karto įsirengti galingesnę elektrinę, nei vėliau primontuoti papildomas jos dalis. Taip pat, jeigu turite įmonę, rekomenduojame pasidomėti saulės elektrinėmis verslui.
Šiuo metu vidutinis saulės elektrinės atsiperkamumas vidutiniam namų ūkiui siekia apie 3-5 metus, o išlaidas elektrai sumažina nuo 3 iki 5 kartų. Vidutinis saulės elektrinės gyvavimo laikas yra 25-30 metų. Taigi, saulės elektrinių įrengimas – greitas procesas, o rezultatas – ilgalaikis.
Idealiu atveju, kai saulės elektrinės moduliai sumontuoti ant stogo, kurio šlaitas nukreiptas į pietus, o nuolydžio kampas sudaro apie 30-40 laipsnių, 1 kW galios saulės elektrinė vidutiniškai pagamina po 1 000 kWh per metus. Praktiškai visa ši energija Lietuvoje sugeneruojama gamybos sezono metu, kuris mūsų šalyje trunka nuo kovo iki spalio mėnesio. Likusius keturis mėnesius – tamsiuoju metų laikotarpiu – saulėtų dienų stygius ir saulės pozicija lemia minimalius sugeneruojamos elektros kiekius.
Jei stogas nėra nukreipta tiksliai į pietus ar tam tikru paros metu šešėlius ant saulės modulių meta medžiai ir kiti greta esantys objektai, tokiu atveju projektuojama optimizuota saulės elektrinė, leidžianti maksimizuoti elektros gamybos efektyvumą.
Turint saulės elektrinę, gyventojas gali naudoti jos sugeneruotą elektrą. Elektros nereikia pirkti iš nepriklausomo tiekėjo, kuris parduoda brangiau.
Kai elektrinė generuoja – jos metu naudojama elektra nieko nekainuoja, mokestis yra tik už pasaugojamą elektrą ESO tinkle.