Tvarūs saulės elektrinių sprendimai ant žemės jūsų verslo augimui

VERSLO PARKAMS

Investicija į saulės energiją – jūsų verslo tvarumo strategijos dalis

Saulės elektrinė – tai atsiperkanti ilgalaikė investicija į tvarią energiją, leidžianti jums taupyti, suteikianti energetinės nepriklausomybės ir padedanti efektyviau įgyvendinti šiuolaikiškam verslui būtiną tvarumo strategiją. Jūsų įmonės teritorijoje įrengta elektrinė gali ženkliai sumažinti priklausomybę nuo elektros kainų svyravimų, efektyviai išnaudoti laisvą žemės plotą, padėti taupyti veiklos išlaidas ir pagerinti jūsų tvarumo rodiklius. Generuodami švarią energiją ne tik mažinate anglies dioksido išmetimą, bet ir apsaugote savo verslą nuo kylančių energijos kainų, turite stabilų ir prognozuojamą elektros energijos šaltinį.

Investicija

Atsiperkamumas

Taupymas

Išlaidų sutaupymas

Žalioji energija

Tvarumo sprendimai

Parama

Valstybės subsidijos

Paslaugos Paslaugos

Techninė analizė

Vieta. Atliekame išsamią vietovės analizę, išnagrinėdami numatytojo ploto charakteristiką. Atsižvelgiame į veiksnius, tokius kaip topografija, žemės plotas, dirvožemio sąlygos, apsaugos zonos, bei kiti reikalavimus, kad nustatytume saulės elektrinės statybos galimybes.

 

Saulės elektrinės pajungimo galimybių įvertinimas. Saulės elektrinės pajungimo prie elektros tinklų kaštų vertinimas pagal ESO ir/arba LitGrid išduotas prisijungimo sąlygas. Nustatomas reikiamų investicijų dydis.

 

Atsiperkamumo analizė. Įvertinę sklypą ir pajungimo galimybes sumodeliuojame optimalaus dydžio saulės elektrinę. Planuojamos saulės elektrinės generacija apskaičiuojama su sertifikuota programine įranga „PVsyst“. Gavę rezultatus bei įvertinę rinkos elektros kainą bei kitus įtaką darančius kriterijus, pateikiame atsiperkamumo prognozę.

Techninė analizė

Projektavimas

Gamintojo dalies projektavimas. Remdamiesi pirmine technine analize, mūsų inžinieriai rengia detalų saulės elektrinės projektą jūsų saulės parkui. Projekte nurodomas tikslus saulės modulių išdėstymas ir vietos parinkimas, konkreti įranga: konstrukcija, moduliai, inverteriai bei kiti elektrotechniniai sprendimai.

Pajungimo prie elektros tinklo projektavimas. Projektuojame elektros inžinerinius tinklus ir sistemas saulės parko pajungimui prie skirstomojo (ESO) arba perdavimo (LitGrid) tinklo.

 

Statybos leidimas. Pasirūpiname visais dokumentais, reikalingais statybų leidimui gauti.

Projektavimas

Polių kalimas

Polių kalimas. Tai svarbi saulės parkų statybos proceso paslauga. Poliams sukalti reikalinga speciali hidraulinė įranga ir apmokytų operatorių priežiūra. Tinkamai į žemę sukalti poliai užtikrina tvirtą pagrindą saulės modulių montavimo sistemoms ir inverteriams. Procesas atliekamas atsižvelgiant į sklypo geologines sąlygas, reikiamą gylį ir polio tipą, kad būtų užtikrintas stabilumas ir ilgaamžiškumas.

Polių kalimas

Statyba

Įrangos tiekimas. Detaliai planuojame ir kontroliuojame įrangos tiekimą. Dirbame tik su TIER 1 sąrašo saulės elektrinės komponentų gamintojais. Turime verslo partnerių ir ryšių, kurie leidžia mums gauti patikimus komponentus konkurencingomis kainomis.

 

Planavimas. Prieš pradedant statybas, mūsų komanda pateikia išsamų rangos darbų vykdymo planą. Atsižvelgiame į tokius veiksnius kaip sistemos dydis, darbų atlikimo terminas ir kiti individualūs reikalavimai.

 

Montavimas. Mūsų kvalifikuoti darbų vadovai ir montuotojai atlieka DC ir AC dalies įrangos montavimo darbus, užtikrindami tinkamą funkcionalumą ir atitikimą STR standartui. Visu projekto vykdymo laikotarpiu vykdoma kokybės kontrolė. Gauname Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) išduotą Elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo pažymą ir statybos užbaigimo deklaraciją.

Statyba

TSPĮ

TSPĮ įrengimas ir derinimas. Pagal galiojančius reikalavimus, daugiau kaip 100 kW galios saulės elektrinės privalo turėti nuotolinį valdymą iš ESO dispečerinio centro DMS sistemos, kuris turi būti užtikrinamas IEC 60870-5-104 protokolu. Todėl tokioms elektrinėms įrengiamas teleinformacijos surinkimo ir perdavimo įrenginys (TSPĮ) su ryšio įranga, skirtas teleinformacijos signalų mainams tarp elektrinės ir bendrovės dispečerinio centro DMS sistemos. ENERGIA FUTURA specialistai atlieka TSPĮ projektavimo, paleidimo ir derinimo darbus.

 

Galios ribojimas. Teleinformacijos surinkimo ir perdavimo įrenginiu galime įgyvendinti galios ribojimo sprendinius. Tai aktualu tais atvejais, kai saulės elektrinės generacijos atidavimas yra ribotas ir negali viršyti ESO prisijungimo sąlygose nurodytos leistinos generuoti į tinklą galios.

TSPĮ

Natūriniai bandymai

Prie ESO elektros tinklo prijungiama saulės elektrinė turi atitikti galiojančius teisės aktų reikalvimus, todėl po elektrinės prijungimo bandomajam eksploatacijos laikotarpiui privaloma atlikti elektrinės natūrinius bandymus pagal iš anksto patvirtintą bandymų programą. Jų metu dalyvauja ESO atstovai.

 

Kokybės užtikrinimas ir testavimas. Bandomuoju eksploatacijos laikotarpiu vykdome griežtus kokybės patikrinimus ir testavimus, siekdami užtikrinti, kad saulės elektrinės sistema būtų įrengta tinkamai ir veiktų optimaliai.

 

Ataskaitos parengimas. Atlikę natūrinius bandymus, pateikiame atitikties vertinimo ataskaitą, patvirtintą ESO atstovų.

Natūriniai bandymai

Eksploatacija

Veiklos stebėjimas. Naudojame stebėjimo sistemas, kurios realiuoju laiku seka jūsų saulės elektrinės veikimą. Tai leidžia identifikuoti bet kokius veikimo sutrikimus ar optimizavimo galimybes ir imtis atitinkamų veiksmų.

 

Periodinė priežiūra. Atliekama metinė fizinė elektrinės apžiūra, kurios metu identifikuojame potencialias sutrikimų priežastis. Vykdome elektrinės įrangos profilaktiką, atliekame termovizinę patikrą bei tikriname kitus periodinius matavimus.
Taip pat pateikiame generacijos metinę ataskaitą.

 

Gedimų diagnostika ir šalinimas. Sistemos sutrikimo ar įrangos gedimo atveju, mūsų technikai greitai diagnozuoja ir šalina klaidas. Gedimo diagnostikos metu suteikiame pakaitinę įrangą, siekdami sumažinant elektros energijos nuostolius.

 

Garantinė priežiūra. Administruojame garantinius gedimus, komunikuojame su gamintojais bei vykdome įrangos pakeitimą – modulių, keitiklių ir konstrukcijos.

Eksploatacija

Apie įmonę

Energia Futura specializuojasi saulės energetikos srityje (EPC ir O&M). Specializuojamės individualizuotų saulės energijos sprendimų teikime verslui, padedant jums persikelti prie švarių ir tvarių energijos šaltinių. Nuo projektavimo iki įgyvendinimo, mes užtikriname visus jūsų saulės projektų aspektus, siekdami sąnaudų taupymo, aplinkosauginės atsakomybės ir ilgalaikės sėkmės.

100+ MW

Visoje Lietuvoje įrengėme daugiau kaip 30 MW saulės elektrinių, verslo klientams.

Nuo 2016 m.

Su verslo klientais dirbame nuo 2016 m.

90+ darbuotojų

Patyrusi komanda užtikrina visapusišką projektų valdymą ir įgyvendinimą.

KONSTRUKCIJOS

Skirtingos konstrukcijos – unikaliems jūsų verslo poreikiams

Sekanti konstrukcija

Sekanti konstrukcija

Saulės elektrinės su saulę sekančia (tracking) automatine sistema viso šviesiojo paros laiko metu nukreipia modulius efektyviausiu kampu į krintančią šviesą, todėl elektrinė veikia maksimaliai efektyviai.

 • Aukštesnis energijos efektyvumas.
 • Išmanus sistemos valdymas.
 • Sumažinta aplinkos įtaka gamybai.
Stacionari konstrukcija

Stacionari konstrukcija

Stacionari saulės elektrinių konstrukcija – tai patikimas, ekonomiškas ir lengvai prižiūrimas sprendimas įmonėms. Statybos metu įvertinama optimali išdėstymo pozicija ir parenkamas tinkamiausias kampas.

 • Mažesnė investicija į sistemą.
 • Patikimumas ir ilgaamžiškumas.
 • Paprastesnė ir pigesnė priežiūra.

ATLIKTI DARBAI

Sėkmingai įgyvendinti verslo projektai

Privatu: UAB Toksika

3860 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

514 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Stronglasas

2500 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Anykščių kvarcas

245 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

410 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Anykščių kvarcas

204 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

519 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Joldija

236 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Litimbera

250 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Constech

150 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Spa Europe

100 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Toksika

200 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

Varėnos „Ryto” progimnazija

90 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Vitae Litera

30 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Aplinkos priežiūros technika

30 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

SUSISIEKIME

Pasikalbėkime apie Jūsų projektą

Užpildykite kontaktinę formą ir mes su jumis susisieksime.

  Vardas ir pavardė *

  Tel. nr. *

  Įmonė *

  El. paštas *

  Jūsų užklausa *

   Registruokitės
   nemokamai konsultacijai

    Užpildykite formą ir gaukite specialisto konsultaciją

    Jūsų vardas

    El. paštas

    Telefonas

    Žinutė

    UAB ENERGIA FUTURA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

    Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika.