Tvarūs saulės elektrinių sprendimai ant stogų jūsų verslo augimui

VERSLO STOGAMS

Investicija į saulės energiją – jūsų verslo tvarumo strategijos dalis

Saulės elektrinė – tai atsiperkanti ilgalaikė investicija į tvarią energiją, leidžianti jums taupyti ir padedanti efektyviau įgyvendinti šiuolaikiškam verslui būtiną tvarumo strategiją. Ant jūsų įmonės pastato stogo įrengta elektrinė gali ženkliai sumažinti priklausomybę nuo elektros kainų svyravimų, efektyviai išnaudoti stogo plotą, padėti optimizuoti veiklos išlaidas ir pagerinti jūsų tvarumo rodiklius. Generuodami švarią energiją ne tik mažinate anglies dioksido išmetimą, bet ir apsaugote savo verslą nuo kylančių energijos kainų, turite stabilų ir prognozuojamą elektros energijos šaltinį. Pora atliktų darbų atsiliepimų: UAB „Litimbera” saulės elektrinė ant stogo – 250 kW bei UAB „Spa Europe” saulės elektrinė ant stogo – 100 kW

Investicija

Atsiperkamumas

Taupymas

Išlaidų optimizavimas

Žalioji energija

Tvarumo sprendimai

Parama

Valstybės subsidijos

Paslaugos Paslaugos

Techninė analizė

Stogo vertinimas. Atliekame detalų stogo konstrukcijos vertinimą – plotą, kryptį, nuolydį ir apkrovų toleravimą. Įvertiname potencialius šešėliavimo faktorius, tokius kaip aplinkiniai pastatai, medžiai ar kitos kliūtys, kurios gali turėti įtakos saulės elektrinės generacijai.

 

Saulės elektrinės pajungimo galimybių įvertinimas. Atliekame išsamų jūsų esamos elektros infrastruktūros vertinimą, kad nustatytume saulės elektrinės pajungimo galimybes. Taip pat įvertiname ESO išduotas pajungimo sąlygas bei galimą investicijų poreikį.

 

Atsiperkamumo analizė. Analizuodami jūsų istorinius energijos suvartojimo duomenis, nustatome jūsų įmonės momentinį ir bendrą elektros energijos poreikį.
Įvertinę stogo ir pajungimo galimybes, sumodeliuojame optimalaus dydžio saulės elektrinę. Sumodeliuotos saulės elektrinės generacija apskaičiuojama su sertifikuota programine įranga „PVsyst“. Gavę rezultatus bei įvertinę rinkos elektros kainą bei kitus įtaką darančius faktorius, pateikiame atsiperkamumo rezultatus.

Techninė analizė

Projektavimas

DC dalies projektavimas. Remdamiesi pirmine technine analize, mūsų inžinieriai rengia detalų saulės elektrinės projektą jūsų stogui, kuriame pateikiamas tikslus saulės modulių išdėstymas ir vietos parinkimas, konkreti įranga – konstrukcija, moduliai bei inverteriai.

 

AC dalies projektavimas. Projektuojame elektros sistemą saulės elektrinės prijungimui, įskaitant kabelius, inverterius ir ryšį su jūsų pastato elektros tinklu. Užtikriname atitiktį elektros reglamentams, garantuodami saugų ir patikimą elektros sistemos darbą.

 

Leidimai ir patvirtinimai. Tvarkome visus būtinus leidimus, reikalingus saulės sistemai įrengti. Mūsų komanda užtikrina atitiktį vietiniams reglamentams ir suderina su reikiamomis institucijomis (ESO ir kt.), kad būtų gauti būtini leidimai.

Projektavimas

Statyba

Įrangos tiekimas. Detaliai planuojame ir kontroliuojame įrangos tiekimą. Dirbame tik su TIER 1 sąrašo saulės elektrinės komponentų gamintojais. Turime verslo partnerių ir ryšių, kurie leidžia mums gauti patikimus komponentus konkurencingomis kainomis.

 

Planavimas. Prieš pradėdama statybas, mūsų komanda pateikia išsamų rangos darbų vykdymo planą. Atsižvelgiame į tokius veiksnius kaip sistemos dydis, darbų atlikimo terminas ir kiti individualūs poreikiai.

 

Montavimas. Mūsų kvalifikuoti darbų vadovai ir montuotojai atlieka DC ir AC dalies įrangos montavimo darbus, užtikrindami tinkamą funkcionalumą ir atitikimą STR standartams. Visu projekto vykdymo laikotarpiu užtikrinama kokybės vykdymo kontrolė. Gauname Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) išduotą Elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo pažymą.

Statyba

TSPĮ

TSPĮ įrengimas ir derinimas. Pagal galiojančius reikalavimus, daugiau kaip 100 kW galios saulės elektrinės privalo turėti nuotolinį valdymą iš ESO dispečerinio centro DMS sistemos, kuris turi būti užtikrinamas IEC 60870-5-104 protokolu. Todėl tokioms elektrinėms įrengiamas teleinformacijos surinkimo ir perdavimo įrenginys (TSPĮ) su ryšio įranga, skirtas teleinformacijos signalų mainams tarp elektrinės ir bendrovės dispečerinio centro DMS sistemos. ENERGIA FUTURA specialistai atlieka TSPĮ projektavimo, paleidimo ir derinimo darbus.

 

Galios ribojimas. Teleinformacijos surinkimo ir perdavimo įrenginiu galime įgyvendinti galios ribojimo sprendinius. Tai aktualu tais atvejais, kai saulės elektrinės generacijos atidavimas yra ribotas ir negali viršyti ESO prisijungimo sąlygose nurodytos leistinos generuoti į tinklą galios.

TSPĮ

Natūriniai bandymai

Prie ESO elektros tinklo prijungiama saulės elektrinė turi atitikti galiojančius teisės aktų reikalavimus, todėl po elektrinės prijungimo, bandomajam eksploatacijos laikotarpiui privaloma atlikti elektrinės natūrinius bandymus pagal iš anksto patvirtintą bandymų programą. Jų metu dalyvauja ESO atstovai.

 

Kokybės užtikrinimas ir testavimas. Bandomuoju eksploatacijos laikotarpiu vykdome griežtus kokybės patikrinimus ir testavimus, siekdami užtikrinti, kad saulės elektrinės sistema būtų įrengta tinkamai ir veiktų optimaliai.

 

Ataskaitos parengimas. Atlikus natūrinius bandymus, pateikiame atitikties vertinimo ataskaitą, patvirtintą ESO atstovų.

Natūriniai bandymai

Eksploatacija

Veiklos stebėjimas. Naudojame stebėjimo sistemas, kurios realiuoju laiku seka jūsų saulės elektrinės veiklą. Tai leidžia identifikuoti bet kokius veikimo sutrikimus ar optimizavimo galimybes ir imtis atitinkamų veiksmų.

 

Periodinė priežiūra. Atliekama metinė fizinė elektrinės apžiūra, kurios metu identifikuojame potencialias sutrikimų priežastis. Vykdome elektrinės įrangos profilaktiką, atliekame termovizinę patikrą bei tikriname kitus periodinius matavimus.
Taip pat pateikiame generacijos metinę ataskaitą.

 

Gedimų diagnostika ir šalinimas. Sistemos sutrikimo ar įrangos gedimo atveju mūsų technikai operatyviai diagnozuoja ir šalina klaidas. Gedimo diagnostikos metu suteikiame pakaitinę įrangą, siekdami sumažinti elektros energijos praradimą.

 

Garantinė priežiūra. Administruojame garantinius gedimus, komunikuojame su gamintojais bei vykdome įrangos pakeitimą – modulių, keitiklių ir konstrukcijos.

Eksploatacija

Apie įmonę

Energia Futura specializuojasi saulės energetikos srityje (EPC ir O&M). Specializuojamės individualizuotų saulės energijos sprendimų teikime verslui, padedant jums persikelti prie švarių ir tvarių energijos šaltinių. Nuo projektavimo iki įgyvendinimo, mes užtikriname visus jūsų saulės projektų aspektus, siekdami sąnaudų taupymo, aplinkosauginės atsakomybės ir ilgalaikės sėkmės.

100+ MW

Visoje Lietuvoje įrengėme daugiau kaip 100 MW saulės elektrinių, verslo klientams.

Nuo 2016 m.

Su verslo klientais dirbame nuo 2016 m.

90+ darbuotojų

Patyrusi komanda užtikrina visapusišką projektų valdymą ir įgyvendinimą.

SAULĖS SISTEMOS

Dvi skirtingos sistemos – skirtingiems jūsų verslo poreikiams

Optimizuota sistema

Optimizuota sistema

Užtikrina didesnį energijos generavimą bei efektyvumą, tad ją įprastai renkasi maksimalaus našumo ir didžiausios grąžos ilgalaikėje perspektyvoje siekiantis verslas.

 • Efektyvesnė saugumo sistema.
 • Didesnis energijos generavimas.
 • Optimalus ploto panaudojimas.
 • Sumažinta aplinkos įtaka gamybai.
Neoptimizuota sistema

Neoptimizuota sistema

Patrauklus pasirinkimas tiems verslams, kurie kelia mažesnių pirminių išlaidų ir paprastesnės priežiūros reikalavimus.

 • Mažesnė įrengimo kaina.
 • Mažiau techninių reikalavimų.
 • Paprastesnė priežiūra.
 • Platesnės sistemos pasirinkimo galimybės.

ATLIKTI DARBAI

Sėkmingai įgyvendinti verslo projektai

UAB Toksika

200 kW galingumas
VISI PROJEKTAI
Saulės elektrinė ant įmonės stogo

UAB Constech

150 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Joldija

236 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Litimbera

250 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Spa Europe

100 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

410 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Stronglasas

2500 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

Privatu: UAB Toksika

3860 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

519 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Anykščių kvarcas

245 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Anykščių kvarcas

204 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

AB Telecentras (LRTC)

514 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Aplinkos priežiūros technika

30 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

Varėnos „Ryto” progimnazija

90 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

UAB Vitae Litera

30 kW galingumas
VISI PROJEKTAI

SUSISIEKIME

Pasikalbėkime apie Jūsų projektą

Užpildykite kontaktinę formą ir mes su jumis susisieksime

  Vardas ir pavardė *

  Tel. nr. *

  Įmonė *

  El. paštas *

  Jūsų užklausa *

   Registruokitės
   nemokamai konsultacijai

    Užpildykite formą ir gaukite specialisto konsultaciją

    Jūsų vardas

    El. paštas

    Telefonas

    Žinutė

    UAB ENERGIA FUTURA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

    Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika.