Birželio 19 d. Šiaulių rajone, Jurgeliškių kaime, pradėjome „Erelio saulės parko“ statybas: tai pirmasis saulės parkas Lietuvoje, įrengtas buvusio sąvartyno teritorijoje, kur jokia kita komercinė veikla nėra galima.

Užsakovo – įmonės „Toksika“ prižiūrimo uždaryto Aukštrakių odų pramonės atliekų sąvartyno teritorijoje, 4 ha plote, bus sumontuoti 5 892 saulės moduliai, o saulės parko galingumas sieks 3,859 MW.

 

Dalį parko suprojektavome įrengti be įgręžiamų polių, naudojant specialią konstrukciją – taip nuo pažeidimų apsaugant specialiomis priemonėmis uždengtą sąvartyną.

 

Pabaigti „Erelio saulės parko“ statybą planuojama iki šių metų gruodžio mėn. vidurio. Tad kitais metais saulės elektrinė jau gamins žaliąją elektros energiją. Į projektą bus investuota per 3 mln. eurų.

 

Beje, įdomu tai, kad pavadinimą saulės parkui nuspręsta suteikti dėl greta gyvenančių ir perinčių erelių rėksnių kaimynystės. Tad šalia statomos saulės elektrinės „Toksika“ apsiėmė globoti ir netoliese gyvenančio saugomo erelio rėksnio koloniją. 2 ha sklypo dalyje palikta natūrali pieva, reguliariai ją šienaujant, šalinant krūmynus ir medžius, skirta erelio rėksnio maitinimuisi ir medžioklei. Čia bus įrengta kamera, kad būtų galima stebėti erelių gyvenamąją aplinką.

 

 

Daugiau informacijos

  Registruokitės
  nemokamai konsultacijai

   Užpildykite formą ir gaukite specialisto konsultaciją

   Jūsų vardas

   El. paštas

   Telefonas

   Žinutė

   UAB ENERGIA FUTURA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

   Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika.